چرا فارکسر را انتخاب کنید ؟

سؤالات متداول و تخصصی درباره فارکسر

 

فارکسر به فردی که به کار فارکس میپردازد گفته میشود. مانند: ریپورتر که یعنی گزارشگر یا همان خبرنگار

شرکت فارکسر در سال ۲۰۰۴ در شهر ویلمینگتون ایالت دلاور آمریکا با نام Ntwo Capital Markets فعالیت خود را آغاز نمود و پس از آن فعالیت خود را با راه اندازی دفتر خود دبی و نیوزیلند گسترش داد.

دو شرکت با نام فارکسر در دو کشور آمریکا و نیوزیلند در حال فعالیت هستند.

نمایندگی کارگزاری فارکسر در دبی مستقر است که فقط با هماهنگی دفاتر مرکزی به ارئه سرویس و خدمات میپردازد و هیچ ارتباط مالی با مشتریان ندارد.

کارگزاری فارکسر آمریکا در ایالت دلاور شهر ویلمینگتون به آدرس:

2711,Centerville Road,Suite 400,Wilmington,state of Delaware,USA

کارگزاری فارکسر نیوزلند در شهر آکلند به آدرس :

LEVEL 10, 21 QUEEN STREET, AUCKLAND, 1010, NEW ZEALAND

آدرس و تلفنهای جدید در سایت کارگزاری فارکسر بروزرسانی میشود.

کارگزاری فارکسر محصولاتی از قبیل ارزهای خارجی، فلزات قیمتی، انرژی و محصولات کشاورزی را به معامله گران عرضه می کند.

کارگزاری فارکسر از نظر سهام، متعلق به شرکت Global Eternity بوده و کلیه زیر مجموعه های آن تحت مدیریت و سهام داری واحد است. شرکت Global Eternity یک شرکت هولدینگ سرمایه گذاری میباشد. شرکت هولدینگ مذکور صاحبان سرمایه شرکت فارکسر می باشد.

فارکسر دبی فقط یک دفتر معرفی و پشتیبانی (Representative Office) است که وظایفی از قبیل تبلیغات، جذب مشتری، عقد قرارداد برای دفاتر مرکزی، پشتیبانی و آموزش مشتریان را به عهده دارد. فارکسر دبی در حال حاضر حدود ۱۴ سال است که با مجوز وزارت اقتصاد و دایره اقتصادی امارات در دبی فعالیت مجاز میکند و به واسطه خدمات خوب به مشتریان و سابقه درخشان خود تا کنون حتی یک مورد شکایت ثبت شده در سازمانهای مذکور نداشته است. فارکسر دبی هیچ مسئولیت قانونی در قبال معاملات مشتریان ندارد و در زمان شکایت، مشتری موظف است با دفاتر مرکزی خود در کشور اصلی پیگیری نماید.

بله، از دو روش :

1. طرح معرف فارکسر IB : در این طرح شما میتوانید از طریق معرفی افراد به کارگزاری فارکسر درآمد دلاری داشته باشید و در شهر خودتان همکار ما شوید.

2. طرح معرفی دوستان فارکسر : با هر بار معرفی دوستانتان به کارگزاری فارکسر 250 دلار بونس به حساب واقعی شما و 250 دلار بونس به حساب واقعی دوستتان واریز خواهد شد.

بله، به صورت روزانه در نرم افزار فارکسر 5 و به صورت هفتگی در اخبار سایت و کانال تلگرام کارگزاری فارکسر گذاشته میشود.

کارگزاری فارکسر در نیوزیلند تحت نظارت FDR و FSP که دو سازمان نظارتی مالی میباشند فعالیت میکند. کلیه لینک سایتهای سازمانهای نظارتی در سایت forexer.co.nz قابل دسترس است. در واقع کارگزاری فارکسر در نیوزیلند رگوله (Regulated) است . کارگزاری فارکسر در آمریکا به صورت آفشور (Offshore) است و فقط تحت نظارت یک شرکت حسابرسی قانونی فعالیت میکند.این دو کارگزاری هر دو از یک نرم افزار معاملاتی و سرور مشترک استفاده میکنند و از یک قانون متحد و هماهنگ برای اجرای معاملات خود بهره می برند.

متن قرارداد هر دو کارگزاری به زبان انگلیسی است و قوانین حاکم هر کدام مربوط به کشور خود می باشد. البته برای درک مفاهیم بهتر برای مشتریان، قرارداد ها به زبان فارسی ترجمه شده است، که ملاک صحیح و دقیق همان قرارداد انگلیسی است. متن قرارداد ها را میتوانید از طریق سایت رسمی فارکسر تهیه و مطالعه کنید.

درآمد کارگزاری فارکسر از اختلاف خرید و فروش عمده از تامین کننده های اصلی به مشتریان خود بوجود می آید. و هیچ کمیسیون، مالیات و یا هزینه اضافه یا هزینه پنهانی از بابت معاملات کسر و یا دریافت نخواهد شد. (تامین کننده ها یا بازارسازان اصلی میتوانند بانکها یا شرکت های بزرگ سرمایه گذاری باشند)

از آنجایی که کلیه معاملات در بازار فارکس شامل اخذ یا پرداخت Swap میگردد کلیه معاملات کارگزاری فارکسر نیز شامل این قاعده میگردد که در بعضی موارد به مشتری پرداخت و در بعضی موارد از مشتری دریافت میگردد. البته مبلغ فوق بسیار ناچیز است که نهایتا در پایان هفته از حساب معاملاتی کسر یا به آن اضافه میگردد. این مبالغ دقیقا به تعداد روزهای حفظ یک معامله و حجم آن بستگی دارد که جدول آن در سایت رسمی کارگزاری فارکسر آمده است. این مبالغ میتواند با توجه به شرعیات معاملات مسلمانان حذف و یا روشهای دیگری جایگزین آن گردد.

در شرایط عادی که کشور ایران در تحریم های بین المللی قرار ندارد کلیه واریزی از طریق بانکهای مجاز سطح کشور انجام میشود، اما در حال حاضر که ایران در شرایط تحریم است کلیه واریزی ها به حساب معاملاتی از طریق صرافیهای مجاز سراسر کشور انجام میشود.

 • پس از دریافت تقاضای برداشت از سوی کارگزاری فارکسر از طریق فکس، ایمیل و یا سایت فارکسر، کارگزاری فارکسر اقدام به واریز معادل ریالی وجه به نرخ روز از طریق یکی از صرافیهای مجازی که خود معامله گر و سرمایه گزار معرفی کرده انده به حساب بانکی وی می نماید. که معمولا بسته به مبلغ درخواستی، ۲۴ ساعت کاری تا ۷ روز کاری زمان دریافت وجه توسط متقاضی خواهد بود.

خلاصه مراحل افتتاح حساب:

 • مطالعه، درک و پذیرفتن قراردادها و ریسکها
 • ​ ​ تکمیل فرم آنلاین “درخواست افتتاح حساب معاملاتی واقعی”
 • ​ واریز وجه به حساب بانکی و ارسال رسید واریزی و سایر مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب
 • ​ ارسال اصل مدارک از طریق پست جهت تکمیل پروسه

جهت افتتاح حساب واقعی ، اینجا کلیک نمایید.

هنگامی که اقدام به افتتاح حساب در کارگزاری فارکسر می نمایید، دو حساب برای شما درنظر گرفته می شود: حساب پس انداز و حساب معاملاتی. تمام سرمایه اولیه شما در حساب پس انداز نگهداری می شود و تنها بخشی از آن (طبق توافق اولیه) جهت انجام معاملات در حساب معاملاتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.(برای توضیح کامل کلیک کنید)

همانگونه که قبلا ذکر شد، هدف کارگزاری فارکسر افزایش امنیت فضای معاملاتی و کاهش ریسکهای این بازار است. با توجه به تجربه ۱۰ سال گذشته این شرکت و بررسی علل ضرر و عدم موفقیت معامله گران مختلف، متوجه شدیم که عمده ضررهای معامله گران ناشی از عکس العملهای آنها در شرایط حساس بازار است. برخی از معامله گران پس از کسب سود اقدام به معامله با حجم بسیار زیاد می کنند، برخی دیگر پس از تجربه ضرر به قصد جبران اقدم به معاملات هیجانی و بدون برنامه می کنند که این عوامل در افزایش عدم موفقیت آنها نقش بسزایی دارد. به همین منظور، کارگزاری فارکسر تمام سرمایه اولیه معامله گر را به حساب پس انداز منتقل کرده و تنها بخشی از آن را برای انجام معاملات در اختیار معامله گر می گذارد. در این حالت فرد می تواند با تمرکز و آرامش بیشتر به انجام معامله بپردازد چرا که تنها بخشی از سرمایه در معرض خطر قراردارد و ما بقی آن برای معاملات آینده محفوظ می ماند. توجه داشته باشید که حفظ سرمایه و ماندگاری در بازار از جمله عوامل اصلی موفقیت می باشد.

 • واریز وجه به حساب کارگزاری فارکسر در بانک DBS سنگاپور از طریق صرافی های مجاز سراسر ایران
 • ​ واریز وجه به حساب کارگزاری فارکسر در بانک های امارات (Emirates NBD ,BANK OF BARODA) از طریق صرافی های مجاز سراسر ایران
 • ​ واریز وجه به حساب صرافی طرف قرارداد کارگزاری فارکسر بدون پرداخت کارمزد

دقیقا شبیه به همان مراحل ابتدایی واریز وجه در افتتاح حساب معاملاتی واقعی میباشد.

بله. شما میتوانید از قسمت آموزش تمامی آموزش های لازم را مشاهده فرمایید، همچنین میتوانید با پر کردن فرم آموزش رایگان تلفنی به صورت رایگان در این دوره شرکت نمایید.

 • تکمیل فرم برداشت و ارسال آن از طریق فکس، ایمیل یا سایت اصلی کارگزاری فارکسر
 • ​ ​ تکمیل فرم برداشت از طریق سایت رسمی فارکسر به صورت آنلاین
 • ​ اعلام تقاضای برداشت از طریق تلفن به واحد ارتباط با مشتری کارگزاری

حداقل سایز معاملات در کارگزاری فارکسر ۰.۰۱ لات (Lot) برای جفت ارزها و ۰.۱ لات (Lot) برای معامله بر روی سایرمحصولات (طلا، نقره، نفت و گاز) است.

Scalping به معنی انجام معاملات متعدد در بازه زمانی بسیار کوتاه با هدف کسب درآمد از کوچکترین نوسانات بازار است. در صورتی که معامله گری اقدام به این نوع معاملات نماید، بطور معمول با توجه به احتمال ضرر بالا در این نوع معاملات نهایتا معاملگر متضرر خواهد شد و کارگزاری فارکسر به معامله گران این نوع معاملات را توصیه نمیکند.ولی کارگزاری فارکسر اجازه این نوع معاملات را میدهد و منعی برای آن ندارد.

روش انجام معاملات در کارگزاری فارکسر با بانکها و موسسات مالی تامین کننده نقدینگی بازار به صورت STP می باشد به این معنی که سفارش درخواستی شما برای خرید یا فروش یک ارز یا کالا بلافاصله پس از قبول در سرور مرکزی فارکسر به بانک یا موسسه مالی طرف قرارداد این شرکت ارسال می شود و کارگزاری فارکسر تنها از بابت اسپرد معاملاتی ( تفاوت بین خرید و فروش) کسب درآمد می کند.

فعالیت بازار فارکسر جهت انجام معاملات مشتریان از ۲۱:۰۰ GMT روز یکشنبه (۰۱:۳۰ بامداد روز دوشنبه به وقت ایران) آغاز شده و در ساعت ۲۰:۰۰ GMT روز جمعه (۰۰:۳۰ بامداد روز شنبه به وقت ایران) به کار خود پایان می دهد. گروه پشتیبانی خدمات مشتریان به صورت ۲۴ ساعته در طول این ۵ روز آماده پاسخگویی به مشتریان می باشد.

زمانهای تعطیلی Break مارکت (Oil,Gas,Silver,Gold) از ساعت 21:00 GMT تا 22:00 GMT است ( 01:30 بامداد تا 02:30 بامداد به وقت ایران)

از آنجا که تمام سفارشات مشتریان به صورت STP به بانکها و یا موسسات مالی طرف قرارداد این شرکت ارسال می شود و با توجه به اینکه میزان اسپرد معاملاتی در این بانکها در حال نوسان بوده و ثابت نمی باشد، کارگزاری فارکسر نیز از نرخ اسپردهای شناور استفاده می کند. برای آشنایی بیشتر با اسپردهای این شرکت می توانید به صفحه محصولات کارگزاری فارکسر مراجعه نمایید.

بله. ما به شما ابزار بسیار کاربردی و ساده ای را ارائه می کنیم که با دیدن فیلم ویدیوئی آن به سادگی میتوانید طرح معاملاتی خود را پیاده کنید. برای یادگیری آن کمتر از یک ماه وقت نیاز دارید.

شما هر لحظه میتوانید با تکمیل فرم برداشت، کلیه مبالغ خود را از حساب معاملاتی خود برداشت نموده و متعاقب آن قرارداد شما نیز می تواند فسخ گردد.

شما با هر کارگزاری فارکس خارجی که بخواهید حساب معاملاتی باز کنید همین سوال برای شما مطرح است. این شرکتها تحت نظر هر سازمان نظارتی و یا رگولیشن که باشند شما در ایران هستید و تحت این نوع ریسک می باشید. با توجه به وجود تحریم های بین المللی و عدم وجود کارگزاریهای بین المللی فارکس در ایران و نبود سازمان نظارتی مسئول، معامله گران فارکس مقیم ایران مجبور به ارتباط با شرکتهای کارگزاری خارجی میباشند شما بین این شرکتها با در نظر گرفتن یکسری پارامترها مثل سرویس این شرکتها، شرایط و سهولت واریز و برداشت وجه، وغیره، خودتان یکی را انتخاب نمایید. در ضمن اینکه شرکت فارکسر با بیش از ۱۰ سال سابقه کار در بازار مالی، خوشنام بوده است.

بله، قبل از اقدام به انجام معاملات و در هنگام افتتاح حساب خود اشتغالی، شما ارزهای مورد نظرتان را انتخاب می کنید و تمام معاملات بر روی چند ارز مشخص شده از سوی شما انجام می گیرد. این قابلیت برای ایجاد تمرکز برای معاملگر ایجاد شده است.

بله ایجاد میکند، و این محدودیت برای ایجاد تمرکز و عدم وجود پراکندگی معاملات است، چرا که تجربه نشان داده امکانات کنترل و محدود نشده خود باعث خسارت و ضرر های جبران ناپذیر است، درباره این مبحث در بخشهای دیگر کامل توضیح داده ایم.

خیر. حساب پس انداز در طرح خود اشتغالی توسط کارگزاری فارکسر برای شما در نظر گرفته می شود تا بتوانید بخش عمده سرمایه خود را در آن نگهداری کنید و تنها قسمتی اندکی را در معرض ریسک قرار دهید.

برای حسابهای عادی خیر. ولی در طرح خود اشتغالی، در صورتی که معامله ای به ضرر منتهی شود، تا ساعت ٠٠:٠٠ GMT قادر به انجام معامله نخواهید بود.

خیر، از سال ۲۰۰۴ این کارگزاری با نام N2 Capital Markets فعالیت می کرد که پس از تغییر در سهام داران، نام آن نیز به کارگزاری فارکسر تغییر پیدا کرد.

خیر، ما یک شرکت خارجی هستیم در آینده اگر شرایط مجوزی مهیا شود حتما دفتر نمایندگی خود را در ایران باز خواهیم کرد.(حتما در سایت فارکسر فارسی اعلام میشود)

خیر، با توجه به شرایط تحریم ایران نمی توان حساب بانکی ارزی در ایران داشته باشید.

از آنجا که افتتاح حساب معاملاتی به دلار یا یورو خواهد بود، شما می توانید معادل مبلغ ریالی آن را از طریق صرافیها یا بانکهای مجاز به حساب کارگزاری فارکسر ارسال نمایید و یا حساب IRT باز نمایید.

خیر. در حال حاضر امکان ارسال تنها از طریق صرافیها و بانکهای مجاز صورت می گیرد.

در صورتی که Margin Level شما به عدد ۹۰% برسد به صورت خوکار بسته می شود.

در طرح خود اشتغالی محدودیتهای خاصی جهت کنترل ضرر و ریسک در انجام معاملات تعبیه شده است. مانند اینکه شما تنها بر روی یک یا چند جفت ارز انتخابی میتوانید معامله کنید. در صورت بروز ضرر تا ساعت ٠٠:٠٠ GMT (تا زمان واریز مجدد حساب معاملاتی) قادر به انجام معامله نخواهید بود. تنها بخشی از سرمایه اصلی شما در حساب معالاتی قرار می گیرد و بخش عمده آن در حساب پس انداز و برای معاملات آینده در نظر گرفته می شود. در واقع در حساب معاملاتی خود اشتغالی مدیریت سرمایه از پیش انتخاب، مشخص و تنظیم شده به اجبار به معامله گر تحمیل میگردد.

در حال حاضر تنها بر روی جفت ارزها، فلزات گرانبها (طلا، نقره)، انرژی (نفت، گاز) و محصولات کشاورزی (برای حساب های بالای ۵۰,۰۰۰ دلار) امکان معامله وجود دارد.

از آنجا شرایط ثبت و راه اندازی شرکت کارگزاری در قبرس ساده تر از بقیه کشورهاست بیشتر شرکتهای کارگزاری که روی بازار خاورمیانه متمرکز هستند در آنجا شروع به کار نموده اند. کارگزاران آمریکایی وانگلیسی و … به علت شرایط تحریمها وارد بازار ایران نشده اند.

فارکس با فارکسر